יום שבת, 9 באפריל 2016

מתנות לילדים שמצאו את האפיקומן, וגם לאלה שלא

"תשע דלתות", משחק חוויתי לפיתוח הקשר בין הורים לילדים

כמה פעמים שאלתם את ילדכם משהו ונתקלתם בחומות של שתיקה או בלבול ומבוכה?
כמה פעמים הרגשתם שיש משהו שמציק או מכביד על ילדכם ואין הוא מוכן לספר במה מדובר?
במיוחד בשביל למנוע את המצבים האלה מיועד המשחק החוויתי "תשע דלתות" מטרת המשחק לפתוח את מה שבליבם של המשתתפים בדרך קלילה ונעימה.
במסגרת המשחק, תשעה קלפי דלתות מונחים על גבי השולחן בצורת ריבוע (3x3).
כל משתתף (ההורה/הילד) פותח בתורו דלת אחת, שמאחוריה מסתתרת שאלה.
לאחר פתיחת הדלת וחשיפת השאלה, המשתתף נדרש לענות עליה בצורה כנה ומשתפת. במידה והמשתתף השני מאשר שהתשובה "מספקת" בעיניו, המשתתף שענה על השאלה מניח קלף מפתח בצבע שלו על גבי הדלת שנפתחה.
לאחר מכן עובר התור למשתתף השני, שחוזר על אותו התהליך. הראשון מבין המשתתפים שמגיע לרצף של שלושה מפתחות בצבע שלו (בדומה למשחק איקס-עיגול) הוא המנצח.
סודו של המשחק טמון בחיבור בין התוכן הרגשי (השאלות שמאחורי הדלתות) לבין השימוש בפורמט המוכר והאהוב של האיקס-עיגול, אשר מניע ומעודד את הילדים להשיב לשאלות בצורה הפתוחה והמלאה ביותר, על מנת להשיג רצף של שלוש מפתחות ולנצח.
 
דוגמא לדלתות:
דוגמא לשאלות שמאחורי הדלתות:
 
קופסת המשחק מכילה 126 קלפים של דלתות שמאחורי כל אחת מהן שאלות (או משימות) הנוגעות בתחושות, מחשבות ורגשות. כל תשובה פותחת צוהר וערוץ תקשורת מעניין לשחקן שמולך.
לכן, המשחק מעניק הזדמנות מצוינת להורים להכיר טוב יותר את ילדיהם.
שאלות לדוגמה: "מה הופך לדעתך אדם לחבר אמיתי?", "ספרו על חלום משונה שחלמתם", "ציירו דבר אחד שמפחיד אתכם" ועוד...

מדובר בלי ספק בדרך המושלמת להכנס לתוך ליבם ומחשבתם של ילדנו בלי הצורך "לחפור" או להשמע טרחנים ולהתקל בחומות של שתיקה.
ישבנו למשחק ולזמן איכות משפחתי שבסיומו למדנו כמה דברים חדשים אחד על השני וגם צחקנו לא מעט מחלק מהתשובות שניתנו סביב שולחן המשחק.

המשחק פותח על ידי ערן הדומי, עו"ס קליני ופסיכותרפיסט, המתמחה בטיפול, הדרכות וסדנאות עם הורים וילדים בכל הגילאים, מרצה בביה"ס המרכזי לעובדים סוציאליים בנושא טיפול בילדים, ולשעבר קב"ן יחידה 8200 במילואים. 
ערן הדומי הוא מייסד חברת IGS (Innovative Games Studio), המפתחת משחקים להורים וילדים. 
בחברה מאמינים כי : "משחק הינו תמיד הזדמנות למפגש. מפגש בין אנשים, בין חברים, בין בני משפחה. משחק הוא מרחב בו מתאפשר לנו להיות אנו-עצמנו, משוחררים מהתפקידים הרגילים שלנו. משחק הוא ההזדמנות שלנו להחזיר לעצמנו מעט מהחופש שהיה לנו פעם. ועל כן שמנו לנו כמטרה לפתח דור חדש של משחקים, המאפשר לכולנו להיפגש בגובה העיניים, להחזיר את חווית המפגש של פעם, ולהביא אותה אל המשחקים של המחר".
 
מתאים לגילאים: 5-99.
המחיר: 90 ₪.  
ניתן לרכוש בסטימצקי ובצומת ספרים. 
לפרטים נוספים ורכישה :igs9doors 
 
 
אלזה שרה וזוהרת + מיקרופון
בובת הנסיכה האהובה והפופולארית אלזה מ"לשבור את הקרח". הבובה מגיעה מאובזרת בשמלה, כתר ונעליים. הבובה שרה את שיר הלהיט של הסרט באנגלית ובזמן שירתה השמלה מאירה וזוהרת. הייחוד בבובה זו הוא שניתן להצטרף אליה לשירה יחד עם המיקרופון המיוחד המצורף. ניתן להעביר את הבובה למצב דואט בו מקרבים את המיקרופון לפיה של אלזה והיא תשיר, וכאשר מרחיקים היא מפסיקה לשיר אך המנגינה ממשיכה ואפשר להצטרף לשירה. באריזה הוראות הפעלה בעברית.
מחיר: 350-380ש"ח. מתאים לגילאי  3+
 
בת הים הקטנה שרה וזוהרת
 בובת הנסיכה אריאל, הלא היא בת הים הקטנה. באריזת הבובה מצורפים גם מסרק ובובה מיוחדת של פלאונדר הדג הקטן. הבובה שרה ומשמיעה 15 משפטים שונים בזמן שזנבה מאיר וזוהר. המיוחד בובה זו שניתן לשחק עמה גם במים. עם טבילת הזנב במים אריאל תתחיל לשיר ולהשמיע משפטים שונים והזנב יאיר באורות מרהיבים מתחת למים.
באריזה הוראות הפעלה בעברית.
מחיר 160-180ש"ח. מתאים לגילאי 3+
 
רפונזל שרה עם שיער זוהר
בובת הנסיכה רפונזל מהסרט "פלונטר". הבובה מגיעה מאובזרת בשמלה, כתר, נעליים ומסרק. כשמסרקים במסרק את שיערה הארוך והמרהיב, היא מתחילה לשיר ושיערה מאיר וזוהר. באריזה הוראות הפעלה בעברית.
מחיר 280-30 ש"ח. מתאים לגילאי 3+
 
צבי הנינג'ה
צבי הנינגה- מותג על שהופיע לראשונה במאי 1984 באיורי שחור לבן. המותג משתנה ומשתכלל כל העת הורים וילדים אוהבים מאוד את מגוון הדמויות. גיבורי על מתוחכמים ואוהבי פיצה שנלחמים בכוחות הרשע ממקום מחבואם בביוב. הדמויות מבוססות על סדרת הטלויזיה שמשודרת בניקולודיאון והסרט שזכה להצלחה אדירה.
ליאונרדו על שלט
בובת ליאונרדו בגודל 13 אינצ' המופעלת ע"י שלט. הילדים יכולים לשלוט בליאונרדו בכל תנועה. הוא הולך קדימה ואחורה ולצדדים וגם מסתובב במקום. בעזרת השלט ניתן להפעיל שלושה מצבי לחימה שונים בהם ליאונרדו נעזר בחרבות הקטאנה שלו. בנוסף ליאונרדו משמיע 40 משפטי מחץ וצלילים שונים. הבובה מספקת שעות של הנאה ומשחק. הבובה והשלט פועלים על סוללות רגילות. מצורפות לאריזה הוראות הפעלה פשוטות בעברית.
מחיר 450-500 ₪. מתאים לגילאי  4+
 
בובת צב נינג'ה ענקית ההופכת לערכת משחק
שני צעצועים ענקיים באחד! בובת ליאונרדו ענקית בגודל 24 אינצ' (כ-60 ס"מ) הנפתחת והופכת לערכת משחק ענקית של העולם התת קרקעי של הצבים. הערכה מכילה 8 חדרי משחק שונים כמו חדר המדיטציה של מאסטר ספילנטר, הסדנא של דונטלו, הסלון של הצבים וכו'. בכל חדר מגוון פעולות אינטראקטיביות כגון מלכודות שונות, דלתות סתר, מגדל שמירה, מסלול החלקה בסקייטבורד ועוד. בעזרת ערכת משחק זו הילדים חווים את חויית צבי הנינג'ה במלואה כאשר הם יכולים לספר סיפור שלם מתחילתו ועד סופו. הערכה מתאימה לרוב דמויות צבי הנינג'ה הנמכרות בנפרד. באריזה הוראות הרכבה והפעלה בעברית.
מחיר: 600-700 ש"ח. מתאים לגילאי  5+
 
צעצועי רכב JCB
 
מוכנים תמיד לאתגר ולכל עבודה. משאית מדהימה עם הצבעים והלוגו האופייניים. מאפשרת ליצור ולבנות .
החלום של כל הילדים: נהיגה, בניה הובלה, הרפתקה פעילה ע"פ דמיונם. עמידים מאוד למשחק בבית בחוץ או על החול.
משאית מגה טרנספורטר של JCB
משאית מגה טרנספורטר הנושאת עליה טרקטור ומשאית קטנה של המותג.
מחיר 160-150ש"ח. מתאים לגילאי  3+
ערכת אתר בנייה של JCB
ערכת משחק של אתר בנייה הכוללת טרקטור ומשאית ואביזרים המרכיבים אתר בנייה שלם.
מחיר 120-100 ₪. מתאים לגילאי  3+
 
   מלחמת הכוכבים "הכוח המתעורר"STAR WARS
מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר, מתרחשת 30 שנים לאחר אירועי "שובו של הג'דיי" הסרט שנעל את הטרילוגיה המקורית "גטר קונסיומר" משיקה בובות מקוריות בגודל 45 ס"מ של דמויות סדרת הסרטים הנצחית מלחמת הכוכבים .
בין הבובות- האן סולו, דארת' ויידר, יודה, צ'ובאקה ועוד.
מחיר 220-200 ₪. מתאים לגילאי 5+
 
סדרת מוצרי "מאשה והדב"
"מאשה והדב" תכנית הטלויזיה האהובה והמצחיקה המשודרת בערוץ ג'וניור. מאשה ילדה נמרצת וסקרנית (יש שיגידו מדי נמרצת ומדי סקרנית), פוגשת בדוב שחי לו ביער בשלווה והשנים הופכים לחברים טובים ולא שיגרתים. יחד הם נהנים , צוחקים, גוברים על סכנות, ובדרך לומדים דברים חדשים על העולם. הסדרה משודרת בערוץ ג'וניור מאשה השובבה עם חברים מעולם החיות והומור שגורם לכולנו להתגלגל מצחוק.
בסדרה החדשה בובות גדולות של מאשה והדב. בובת הדב נעימה ופרוותית. קיימות גם בובות קטנות של מאשה בשלל מצבים ותלבושות, כגון מאשה כוכבת רוק עם כלי נגינה, מאשה עם מזחלת, מאשה בעריסת תינוק, וכעת גם דגמים חדשים של מאשה תלמידת בית ספר, על תלת אופן, שפית, קוסמת ועוד .
בובות של מאשה 100-80 ₪, בובת דב גדולה 200-180 ₪. מתאים לגילאי 3+
 
PLASTELINO ערכות לפעילות עם בצק איכותי בריח וניל, אינו רעיל ומתנקה בקלות
הערכות בתחום האוכל, הפרחים וחיות. המשחק בבצק מפתח את הדמיון והיצירתיות מגיל צעיר מאוד. מאפשר לילדים להתאמן במימניות חברתיות כמו לתת ולקחת, לחלוק, לתכנן ולבלון רעיונות חדשים. הילדים מתאמנים בתפקידי מבוגרים ומשתמשים באביזרים הנילווים ובבצק בצורה סימבולית , תוך כדי פיתוח דמיון ויצירה, חיזוק השרירים ומוטוריקה עדינה.
בכל ערכה ארבעה מכלים של בצק בצבעים שונים ואביזרים שונים לחיתוך, רידוד וקריצה של צורות שונות בבצק. ערכת חיות, ערכה להכנת גלידות, ערכת קאפקייקס, ערכת פרחים ועוד. ניתן לרכוש גם מיכלי בצק נוספים במגוון צבעים.
מחיר 40-90 ₪ ע"פ גודל הערכה. מתאים לגילאי 3+
 
משחקי חצר
מגוון משחקי חצר המתאים לחצר ביתית/ מרפסת או לבילויים מחוץ לבית. משחקים אלו יתאימו במיוחד לתקופת הפיקניקים המתקרבת של ימי חול המועד ויום העצמאות. משחקי החצר כוללים: משחק כדורגל הכולל שני שערים וכדור או משחק הכולל שער אחד וכדור. משחק טניס על עמוד- משחק בו ניתן להתאמן על הגשות כאשר כדור הטניס תלוי בחבל על עמוד, המשחק מגיע עם שני מחבטים ועמוד מתכוונן. כדורגל על עמוד- משחק בו ניתן להתאמן על בעיטות בכדורגל וגם מאמן שוערים לתפוס כדורים כאשר הכדור מחובר בחבל גמיש לעמוד.
מחיר 100-120 ₪. מתאים לגילאי 4+
 
מוצרי המותג Playgro לתינוקות ולפעוטות
המותג הבינלאומי המתמחה בפיתוח וייצור צעצועים חדשניים לתינוקות. לקולקציה נוספו אריזות מתנה. בובת תלייה גדולה, נשכן, ושני סוגי רעשנים. מתנה מושלמת ליולדת.
לאחרונה המותג אף יצא בקולקציית צעצועי התפתחות המתאימים לגילאי שנה+ .
מחיר: 140-100 ₪. מתאים לגילאי 0+
 
את כל מוצרי "גטר קונסיומר" ניתן להשיג בכל הרשתות וחנויות הצעצועים המובחרות.
 
 
סדרת עגלות לבובה של המותג האהוב HELLO KITTY  - חברת "טופ פליי ישראל"
כחובבת החתלתולה המפורסמת התלהבתי מצפייה בקולקציית עגלות הבובה החדשות של חברת "טופ פליי ישראל".
אני בטוחה שמתנה כזאת תשמח כל ילדה (וגם לא מעט ילדים).
העגלות של "הלו קיטי" מוצעות במגוון דגמים ועיצובים, הדומים לעיצוב של עגלות אמיתיות. העגלות עשויות מחומרים איכותיים ועמידים, כולל גלגלים יציבים וקלים לסיבוב של העגלה. (הגלגלים הקדמיים מסתובבים 360 מעלות).
 
סדרת העגלות מוצעת ב- 4 דגמים:
דגם נועה – עגלה משולבת  3 ב- 1, הכוללת עריסה הניתנת לשליפה ואפשרות הפיכת העגלה לטיולון
דגם טופז - עגלת טיולון עם 4 גלגלים, סל לעגלה וגגון
דגם ספיר – עגלת טיולון עם 3 גלגלים, סל לעגלה וגגון
 דגם אמבר – עגלת טיולון בסיסית ונוחה לתפעול עם 4 גלגלים.
בנוסף ניתן להשיג ב"טופ פליי ישראל" מגוון בובות "הלו קיטי"
וגם מגוון בובות מקסימות שניתן להסיע אותן בעגלה ממש כמו אבא ואימא.
מחירים:49 – 220 ₪.
להשיג ברשתות: הפיראט האדום, כפר השעשועים, עידן 2000, ביג טויס, הפנינג, להיט בראש ועוד.
לפרטים על העגלות ועל שאר מוצרי החברה "טופ פליי ישראל"
 
 
 "נייטרו G"  - רוכבי הפעלולים - מבית "טופ פליי ישראל"
עוד מוצר שמושק בתזמון מושלם רגע לפני הפסח. מדובר בלהיט שכבר כבש את העולם ועכשיו הוא מגיע לישראל, "נייטרו G" – "רוכבי הפעלולים" .
רוכבי  ה"נייטרו G", הבנויים כגליל עם זוג גלגלים, מוצעים במגוון של 60 דגמים ועיצובים מרהיבים נפוצים ונדירים לאיסוף ולמשחק,  כאשר ניתן ליצור שילובים חדשים נוספים שאוהבים על ידי החלפת הצמיגים והחישוקים שלהם בקלות.
עם רוכבי ה"נייטרו G" ניתן להמציא מגוון של משחקים ותחרויות מדליקות, כגון – תחרות הקפצת ה"ניטרו "G אל תוך סל או כל כלי אחר, לנסות להשחיל את ה"ניטרו "G אל תוך גליל, להקפיץ על רמפות משוכללות המוצעות בצעצועי הסדרה, או עם רמפות שבונים לבד כיד הדימיון עם חפצים שיש בבית (ספרים, סרגלים, כלי מטבח ועוד).
צעצועי "ניטרו G" כוללים מגוון מוצרים במגוון גדלים של מארזים. המארזים הגדולים כוללים רמפה משוכללת לבנייה (לבחירה מגוון דגמים) ורוכב ניטרו G.  ניתן לרכוש כמה רמפות לגוון המשחק והעניין, ולבנות מסלולי מכשולים מאתגרים המשלבים רמפה מוכנה וחפצים נוספים.

מתאים לגילאים: 6 - 10.
מחירים: 19.90 ₪ ליחידה ניטרו G
לניטרו G במארז; 59.90 ₪ לאריזה כפולה המכילה 2 יחידות ניטרו G וצמיגים וחישוקים להחלפה
מארז הכולל רמפה משוכללת עם ניטרו G נדיר ב- 89.90 ₪. (הרמפות מוצעות במגוון דגמים).
להשיג ברשתות: הפיראט האדום, כפר השעשועים, עידן 2000, ביג טויס, הפנינג, להיט בראש ועוד.
 
 
 
 
 
 
 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה