יום שני, 11 בספטמבר 2023

"משכירה מתוסכלת לעצמאית מצליחה"

                


                 

יקיר זקן, 41, נשוי ואבא ל-3 בנות מירושלים, במקצועו מאמן מנטלי, למעלה מ-19 שנה נמצא בעולמות פיתוח לימודים וקורסים והבעלים של מכללת ספרא. 

בנוסף, יקיר משיק בימים אלו את ספרו החדש, "משכירה מתוסכלת לעצמאית מצליחה", מתוך רצון ומטרה לעזור לנשים להגשים את עצמן, במיוחד בתקופה מאתגרת זו. 

בספר "משכירה מתוסכלת לעצמאית מצליחה" יגלו הקוראות איך להימנע מטעויות בהקמת עסק? אילו כלים ואילו שרירים מנטליים נדרשים כדי להיות עצמאית מצליחה? מהן הסיבות להיות עצמאית? מהי אמונה מגבילה ואיך היא מונעת ממך להגשים את הייעוד שלך? כיצד תבני מותג אישי עסקי כבסיס לשיווק מצליח? האם את בשלה להקים עסק משלך? מה הקשיים בפתיחת עסק ואיך מתגברים? טכניקות ייחודיות להפחתת המיסוי כעצמאית, מהם הסודות של העצמאיים המצליחים, שבירת מיתוסים בכל הקשור לביטחון תעסוקתי בימנו ועוד. 

את הקריירה שלו החל יקיר אחרי הצבא כשותף בעסק למזון מהיר שם נחשף לראשונה ליסודות של ניהול עסק עצמאי, לעולם השיווק והפרסום, לאיך מנהלים עסק מבחינת התנהלות מול ספקים, לקוחות ורגולציה. אחרי כמה שנים שבהם עבד עם צעירים וסטודנטים בעיר בתפקידים שונים ואף חווה משבר אישי בחיים בעקבות פיטורים, נולד בראשו הרעיון להקים את תוכנית "עובדים ולומדים" להתפתחות אישית והעצמה נשית בארגונים. במסגרת לימודי הקורסים בתוכנית ובעקבות סיפורי ההצלחה, נשים רבות פנו ליקיר באופן אישי עם בקשות לייעוץ אישי, טיפים להקמת עסק והביעו בפניו רצון לשינוי. 

באותה התקופה נזכר יקיר בחוויה שעברה על אחת מבנותיו, כשנשאלה בבית הספר "מה תרצה להיות כשתהייה גדולה?". בהיותה חובבת גאדג'טים וסמרטפונים ענתה מיד "בעלים של חנות סלולר". התגובה הלא צפויה בכיתה לא איחרה להגיע ורוב הבנים הופתעו לחלוטין מתשובתה. בתור אבא ל-3 בנות יקיר הבין שיש צורך עמוק לפתוח מכללה לנשים בלבד וללמד אותן להיות עצמאיות ולהצליח בעולם העסקים, בלי חסמים ופחדים ובלי הכתבות מהחברה הישראלית. כך נפתחה לה מכללת ספרא, אשר חרטה על דגלה לקדם נשים ולעזור לנשים להגשים את עצמן, באמצעות שיטת ליווי ייחודית עד השלב שיש להן עסק מניב כעצמאיות, בתחום שהן אוהבות.

מאות נשים כבר עברו הכשרות מקצועיות בשנים האחרונות לטובת הקמת עסק עצמאי ומצליח במכללת ספרא, חלקן היו צריכות להתמודד עם ניפוץ סטיגמה בחברה/מגזר שהן נמצאות בו, חלקן היו צריכות לשכנע את הבעל להסכים, לחלקן היו מחסומים מנטליים שאישה לא יכולה להצליח בניהול עסק ולפרנס את המשפחה בכבוד וחלקן גם הרגישו שהן לא מספיק טובות או לא ראויות לצאת לעצמאות – לכולן יקיר החליט לעזור. "אני מאמין גדול בבנות שלי, באשתי ובנשים המדהימות שלומדות אצלנו במכללת ספרא, שהן מסוגלות להכל ויכולות להצליח בכל מה שיבחרו לעשות. נשים מונעות מרגש ותשוקה, הן רוצות שהדברים יהיו בהרמוניה ומשלבות אינטליגנציה רגשית גבוהה בעבודה ואלו תכונות וכישורי חיים שיכולים לקחת אותן רחוק מאוד בעולם העסקים" משתף יקיר. 

בעקבות השינויים שעובר עולם התעסוקה בשנים האחרונות, העלייה ביוקר המחייה שגורמים לנשים לרצות להביא עוד כסף ופרנסה הביתה, יקיר החליט להשיק את ספרו החדש, שמתבסס על כל הידע שצבר וסיפורי ההצלחה שהלימודים הניבו בקורסי הנשים של מכללת ספרא לפתיחת עסק וקרא לספרו החדש "משכירה מתוסכלת לעצמאית מצליחה". מדובר בספר פרקטי, מעין מדריך מעשי לקבלת החלטה של פתיחת עסק עצמאי ואיך לנהל אותו נכון. 


זהו ספר נוסף מהספרייה של מדיה 10 - הוצאת ספרים לאנשים פרטיים, הרואה את עצמה כמקום להגשמת חלומות ספרותיים של כותבי פרוזה, סיפורת מקורית, שירה, ספרי ילדים ועוד.

ניתן לרכוש את הספר " משכירה מתוסכלת לעצמאית מצליחה" ברשתות צומת ספרים וסטימצקי או ישירות מאתר החברה: media-10

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה