יום שלישי, 13 באפריל 2021

HEMATURIA DETECTION למען בריאות החתול

 

כאמא אוהבת ודאגנית לשלושה מזונבים אני תמיד שמחה להכיר מוצרים חדשים המסייעים לי לשמור על בריאותם. במיוחד אני שמחה לגלות מוצרים המסייעים בפתרון ובאיתור דלקות בשתן שמהן סובל המזונב הכתום שלי.

רויאל קנין (Royal Canin), היצרנית הצרפתית של מותג הסופר פרמיום לתזונה ובריאות לכלבים וחתולים, משיקה בישראל את DETECTION HEMATURIA , מוצר חדשני לזיהוי דם בשתן החתול המופרש בארגז הצרכים .

המוצר מגיע בצורת גרגירים לבנים קטנים המיועדים לפיזור על מצע ה"חול" בארגז הצרכים של החתול. לאחר פיזור הגרגירים על המצע יש לבחון יום -יום אם צבע הגרגירים הפך לכחול. במידה וכן, התוצאה חיובית, כלומר נתגלה דם בשתן החתול, דבר המצביע על בעיה בדרכי השתן ומומלץ לפנות לווטרינר. גרגרי ®HEMATURIA DETECTION מכילים טטראמתיל בנזידין Tetramethylbenzidine (TMB), מולקולה שנחקרה על ידי וטרינרים, המאפשרת את שינוי צבע הגרגירים לכחול כאשר באה במגע עם המוגלובין. 

קרדיט צילום: יח"צ רויאל קנין

מחלות דרכי השתן התחתונות אצל חתולים המכונה FLUTD משפיעות על חתולים רבים ברחבי העולם. לעתים קרובות מדובר בדלקת שלא על רקע זיהומי המכונה FIC, ועלולות להיות לה השלכות חמורות על בריאות חיית המחמד. מערכת השתן של החתול עשויה ללקות בדלקת או לסבול מהצטברות של קריסטלים בשלפוחית השתן. קריסטלים אלו עלולים בסופו של דבר להתגבש ולהצטבר ולחבור ליצירת 'אבנים' העשויות לגרות את מערכת השתן ואף לחסום את מעבר השתן, דבר המהווה מקרה חירום וטרינרי בשל סכנת חיים מיידית.

הגורמים ל-FIC שונים ומגוונים, המחלה לא מובנת לחלוטין אך נראה שחתולים סובלים מהמחלה ונוטים לפתח דלקת סטרילית כתוצאה משילוב של גורמים, לרבות נטייה לשתות מים בכמות נמוכה מהמומלץ, לחץ נפשי (סטרס), היעדר פעילות או חיים בתוך הבית, מחסור בגירוי סביבתי, ואף ארגז חול המונח בצורה לא נגישה. חתולים הסובלים מעודף משקל או מהשמנת יתר נוטים יותר לחלות בדלקת, אבנים וחסימות של מערכת השתן התחתונה.

אתי בן דוד מנהלת ערוץ הווטרינרי רויאל קנין ישראל: "להערכת הווטרינרים בישראל, בעיות בדרכי השתן היא אחת משלוש הבעיות הרפואיות הרווחות בקרב חתולים בארץ, לכן אנו שמחים להשיק את המוצר החדש HEMATURIA DETECTION בישראל, לסייע לבעלי החתולים לזהות את הסימנים לבעיות הללו בשלב מוקדם וכך להגיע לרופא וטרינר על מנת לקבל  את טיפול המתאים, ולהימנע מבעיות בריאותיות והשלכות ארוכות טווח הנובעות מהן."

חשיבות התזונה הבריאה:

אם החתול מאובחן על ידי וטרינר מוסמך כסובל מאבנים בדרכי השתן, תזונה ייעודית  תסייע לבריאות טובה ולשיפור מצבו. כמובן שיש לזכור לתת לחתולים גישה למי שתייה נקיים וטריים, על מנת לסייע בשמירה על בריאות מערכת השתן. דרך נוספת להרבות בנוזלים היא הזנה במזון רטוב (שימורים) בו קיים אחוז גבוה של נוזלים היכולים לסייע לחתול במתן שתן.

מעבדות רויאל קנין  פיתחו מזונות בהתאמה אישית לחתולים, המומלצים ע"י ווטרינרים, לשמירה על בריאות דרכי השתן:Urinary S/O  - מזון יבש ייעודי, מאוזן ומלא להזנת חתולים בוגרים, עם אבחנה של אבני סטרוויט או קלציום אוקסלט בשלפוחית השתן, בנוסף קיימת גם פורמולה למזון רטוב : Urinary S/O Feline,  Urinary S/O Chicken Slices In Gravy.


HEMATURIA DETECTION מיועד לחתולים בכל גיל ויימכר בערכה המכילה-2 שקיות של 20 גרם כ"א, במחיר שנע בין 95-99 ש"ח. הערכה תשווק במרפאות הווטרינריות המורשות ברחבי הארץ ומחירן הסופי נקבע על ידי הקמעונאים באופן בלעדי.

 יש לקרוא בעיון את ההוראות לפני שימוש, ולפענח את התוצאות רק במידה והשימוש נעשה על פי ההוראות וההמלצות.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה