יום ראשון, 16 בדצמבר 2018

זה הזמן לתת בחזרה, מבצע "צמה של עוצמה"


עמותת זכרון מנחם הפועלת למען ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם ומותג טיפוח השיער PANTENE ממשיכים זו השנה השישית עם הקמפיין המשותף לאיסוף תרומות שיער במטרה לאפשר לכל אישה, צעירה וילדה המתמודדת מול מחלת הסרטן לקבל פאה איכותית חדשה  משיער טבעי – ובחינם. והשנה, יוצרות פאה יחד: תרומת צמה היא מעשה מבורך, חשוב ומציל חיים, כאשר כל כשבע צמות מייצרות פאת שיער טבעית אשר מעניקה לנתרמת כוחות, ביטחון עצמי ועוצמה להמשך המאבק במחלה. השנה אנחנו רוצים לעזור לכם לתרום פאה שלמה. מה עושים? החלטת לתרום? כל הכבוד ויישר כח! כעת פתחי קבוצת וואטסאפ וגייסי חברות נוספות המעוניינות לתרום למטרה החשובה. צרפי לקבוצה גם את סמדר מ-PANTENE ישראל, והיא תלווה אתכן לאורך כל תהליך התרומה, תענה על כל שאלה ואף תשתף אתכן בהטבות ובהפתעות הבלעדיות לחברות הקבוצות. כך נגדיל את מספר התרומות, כך נגדיל את תחושת הסיפוק. סמדר: 054-5661166. (*ההודעה כתובה בלשון נקבה אך פונה לשני המינים).

רוצה לתרום אבל שיערך לא מספיק ארוך?
אין בעיה, ניתן לתרום גם ע"י רכישת מוצרי פנטן, כל בקבוק שווה תרומה. בכל רכישה של בקבוק פנטן שעליו יש המדבקה המציינת השת"פ, תועבר תרומה כספית לעמותת זכרון מנחם, התרומות מאפשרות לעמותה לפעול במשך כל השנה לטובת חולי הסרטן ובני משפחותיהם.

מתי ואיפה?
מבצע ההתרמה יתקיים בכל חלקי הארץ בתאריכים 24.12-26.12, כאשר כ-433 ספרים יעבדו לאורך כל שעות היום וייספרו את התורמים ללא עלות וישלחו את התרומות אל העמותה. בנוסף, וכמו בכל שנה מבצע ההתרמה מלווה באירוע התרמה מרכזי שייערך ביום ראשון, ה-23 לדצמבר, בקניון איילון, רמת גן. שישה ספרים יפתחו עמדות ויספרו בחינם כל תורם ותורמת. לפרטים הודות המספרות המשתתפות במבצע: צמה של עוצמה

מה עושים עם השיער שנתרם?
שבוע לפני פתיחת המבצע, יחנכו עמותת זכרון מנחם וחברת פרוקטר אנד גמבל (יצרנית "PANTENE ") את מפעל הפאות הראשון בישראל אשר ייצר וייעצב פאות עבור חולות סרטן. עד כה קיבלה העמותה את הפאות מסין אחרי הליך ייצור ארוך. עם הקמת המפעל התהליך יתקצר ויאפשר התאמה טובה יותר, מהירה יותר ונגישה יותר. הקמת המפעל התאפשרה הודות לחברת פרוקטר אנד גמבל בישראל, אשר תרמה מכונות ייעודיות לייצור פאות, ציוד מקצועי וריהוט בעלות של 100,000 דולר.

המבצע במספרים:
כאמור הודות להעלאת המודעות של עמותת זכרון מנחם והמותג PANTENE  לנושא, גדלה כמות תרומות השיער פי 5. 433 מספרות השתתפו במבצע תרומת השיער והמשיכו לאורך כל השנה; 62 מוסדות חינוך (תיכונים/ מכללות ואוניברסיטאיות) קיימו אירועי התרמת שיער בשנה האחרונות; כ-3112 תרומות שיער נאספו באירועים אלו; 351 בנות מצווה תרמו בשנה האחרונה ו-127 ילדים בני 3 שהסתפרו בפעם הראשונה (חלאקה); 87 היה גילה של התורמת המבוגרת ביותר עד כה. פאת שיער מורכבת בממוצע מכ-7 תרומות שיער של 30 סנטימטרים לפחות ובעבור פאות שיער ארוכות (המבוקשות בקרב הצעירות) דרושות תרומות באורכים של 40 ואף 50 סנטימטרים. את השיער הבריא ממיינים לפי צבע, סוג שיער ואורך. שימו לב, קיימת חשיבות רבה לאיכות ובריאות השיער הנתרם.

עוד קצת מידע:
בישראל מתגלים מידי שנה כ-26,000 מקרי סרטן חדשים. אחוז הנשים והנערות החולות בסרטן השד בישראל הוא מהגבוהים בעולם: אחת משבע נשים (7.5) ישראליות מתמודדת עם המחלה ואחת מההתמודדויות הראשוניות של נשים אלה היא עם נשירת ואובדן השיער, כבר מהטיפול הכימותרפי הראשון. למעשה נגזר על הילדות, הנערות והנשים החולות בסרטן להתמודד מדי יום, לא רק עם המחלה עוצמה, אלא גם עם ההשלכות הפסיכולוגיות והרגשיות של ההתקרחות ואובדן הנשיות.

ואצלי?
גמד הבית המהממת שלי (וכן, אני משוחדת) תורמת את שיערה כל שנה שניה לטובת המטרה הכל כך חשובה הזאת.

לתרומות שיער ולקבלת פאה ניתן לפנות לעמותת זכרון מנחם:
02-6400800 או באתר: זכרון מנחם


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה