יום שישי, 14 בספטמבר 2018

חדש על מדף הספרים - ספטמבר 2018

העצב שרצה אהבה
ספר הילדים "העצב שרצה אהבה" מאת אלה ויינטראוב בהוצאת "אדמונית" 
הוא ספר קסום שמלמד על חשיבות כל הרגשות בחיינו. הספר מציג את עולמם של הרגשות. הוא נפתח כמו כל סיפור טוב בתיאור מקום המגורים של משפחת "רגשות". בספר הקוראים לומדים כי בני משפחת רגשות נמצאים בכל מקום: באנשים, בחיות ובצמחים. ובסוף היום אחרי שביקרו את כולם הם חוזרים לביתם וחולקים זה עם זה את החוויות שלהם, כמו שהילדים עושים בחייהם. הם מספרים זה לזה באילו מקומות ביקרו ואת החוויות שחוו.
להשיג בכל חנויות הספרים, מחיר: 68 ₪. 

לכודים
"לכודים" מאת ס.ל.גריי בהוצאת "דני ספרים", הוא מותחן מצמרר ומרתק.
עלילת הסיפר מתרחשת ב"משכן", מבנה הישרדות תת-קרקעי מהודר ומאובזר היטב, שנועד לשמש מקלט לעשירי האזור הפראנואידים – מקום שבו יוכלו לשרוד את האפוקליפסה בסטייל. כשנגיף חדש וקטלני במיוחד עושה שמות ברחבי ארצות הברית, יוצאות כמה משפחות אל המשכן כדי להגיע אליו ראשונות. אך כאשר הדלתות ננעלות מאחוריהן וכעבור זמן קצר מתגלה גופה במקום, מבינים כל השורדים שהסכנה האמיתית לא נמצאת מחוץ למשכן, אלא בתוכו – והם הופכים להיות לכודים...להשיג בכל חנויות הספרים, מחיר: 98 ₪.


קליע מהעבר
"קליע מהעבר" מאת גרג הורביץ בהוצאת "דני ספרים", הוא מותחן מסחרר ויוצא דופן, השלישי בסדרת "פרוייקט X", שבה מככבת דמותו של אוואן סמוק, האיש משומקום. כילד, אוואן סמוק נלקח מבית היתומים שבו גדל ואומן במסגרת פרויקט x – תוכנית ממשלתית סודית ביותר שאיש אינו יודע על קיומה. אך אוואן נמלט מהפרויקט וירד למחתרת, וכיום הוא משתמש ביכולותיו יוצאות הדופן כדי לעזור לאלה שאינם מסוגלים להגן על עצמם. הפעם מדובר בנערה נמלטת בשם ג'ואי. כמו אוואן, היא אינה תמימה: היא יתומה שגודלה ואומנה באותה תוכנית סודית שיצרה גם אותו. כעת על אוואן למצוא את ג'ואי לפני שהאנשים הצדים אותה מגיעים אליה. וכאן מתחילות הצרות... כי אולי לא מדובר כלל בג'ואי, אולי מדובר באוואן עצמו. אבל אם הם יגלו את הסיבה האמיתית שבגללה רודפים אחריהם ללא הרף, הם עלולים לשלם על כך בחייהם. להשיג בכל חנויות הספרים, מחיר: 98 ₪.
  
מדוד עד דוד לא קם כדוד
בספר "מדוד עד דוד לא קם כדוד" מאת ד"ר שלמה גבאי מוצגת השאלה האם דוד בן-גוריון הוא אחרון נביאי ישראל? הספר נכתב כדי לתת מענה לשאלה זאת. המחבר מציע לקוראיו להתבונן מקרוב על הולדתה של מדינת ישראל כשהוא מתמקד באדם שהפך את האומה הקטנה למדינה. באמצעות תובנות חדות על ההיסטוריה התנ"כית, על יחסים בינלאומיים ועל קשרי גומלין ודיפלומטיה בינלאומית מציג ד"ר גבאי בפני קוראיו את האדם הגדול ביותר בתולדות עם ישראל בעת האחרונה ואת הישגיו יוצאי הדופן.להשיג בחנויות הספרים, מחיר: 89 ש"ח.

אוטיסטה
"אוטיסטה 2" מאת דניאל עמית בהוצאת "מיקה", הוא השני בסדרת הקומיקס "אוטיסטה", שגיבורו ויוצרו הוא נער אוטיסט. באמצעות ציורי קומיקס הוא מראה באירוניה, ובהומור מתובל בעוקצנות קלה שגם אוטיסטים יכולים לראות את העולם במבט משועשע. במספר סצנות מחיי היומיום של דניאל ושל הסובבים אותו, הוא מתאר בספרו באופן הומוריסטי ואירוני על החיים שלו כאוטיסט. בספר נאלץ דניאל להתמודד עם שדים מעברו, התקפי חרדה, ואימא עקשנית שלא בוחלת בשום דבר כדי להביך אותו. הספר "אוטיסטה 1" נכתב בתקופת הילדות והנערות של דניאל (בגיל 17) והספר "אוטיסטה 2", נכתב בתקופה של התפכחות, של הבנה של דניאל (בגיל 21) את עצמו כשבסוף הספר הוא לאט לאט משלים את תהליך הקבלה של עצמו עם החולשות והיתרונות הרבים.
להשיג בחנויות הספרים  או בחנויות הספרים המקוונות ברשת, מחיר: אוטיסטה 1: 59 ₪, אוטיסטה 2: 84 ₪.
אוצר אגדות לפני השינה
בין דפי הספר היפהפה "אוצר אגדות לפני השינה" מאת רוזי דיקינס בהוצאת "דני ספרים", שוכן עולם קסום, ובו גיבורים עשויים ללא חת, נסיכות אמיצות, ענקים מטילי אימה, פיות טובות וגם רעות, ושאר דמויות אגדתיות. בספר המוגש בפורמט גדול נמצאות ארבע אגדות אהובות וחסרות גיל, הממתינות רק לכם שתדפדפו בין דפיהן ותשקעו אל תוך הרפתקאותיהן. מותאם במיוחד גם לראשית קריאה, אותיות גדולות ואיורים מרהיבים בצבעי מים מעוררים את האגדות לחיים. האגדות באוסף זה: סינדרלה, החתול במגפיים, היפהפייה הנרדמת, שתים-עשרה הנסיכות הרוקדות. להשיג בכל חנויות הספרים, מחיר: 79 ₪.
בואו לגלות! בעלי חיים
ספר חדש בסדרת המידע לילדים "בואו לגלות!", "בואו לגלות! בעלי חיים" מאת אדריאה מילס, בהוצאת "דני ספרים". האם תמיד רציתם לדעת כמה לבבות יש לתמנון? או מדוע הפינגווין לא יכול לחיות במדבר? או מהי החיה הכי ארסית בעולם? עכשיו אתם מוזמנים לפתוח ספר מקסים זה ולגלות את התשובות לשאלות אלה ועוד רבות נוספות על ממלכת בעלי החיים המרתקת. בספר יהנו הקוראים הצעירים מעובדות מפתיעות, תמונות מרהיבות עין וגם בחידונים נחמדים לחידוד המחשבה. להשיג בכל חנויות הספרים, מחיר: 79 ₪.

הדינוזאורים
לפני שנים רבות מאוד שלטו הדינוזאורים הענקיים בעולם. כיצד הם נראו? איך הם חיו ומה הם אכלו? "הדינוזאורים" מאת אמילי בון, בהוצאת דני ספרים, הוא ספר בסדרת ראשית מידע לקטנטנים. הקוראים הצעירים מוזמנים להכיר את הדינוזאורים המרתקים בספר מקסים זה, המכיל איורים יפהפיים וטקסט פשוט וקל לקריאה. סדרת "ראשית מידע לקטנטנים" פותחת חלון אל העולם המרתק סביבנו בפני כל הילדים הסקרנים, שזה עתה החלו לשאול שאלות על הסובב אותם. הנאה מושלמת להורים ולילדים גם יחד.
להשיג בכל חנויות הספרים, מחיר: 68 ₪.
איך לחשוב כמו ביל גייטס
"איך לחשוב כמו ביל גייטס" מאת דניאל סמית, בהוצאת דני ספרים, מביא את סיפורו של ביל גייטס, היזם ואיש העסקים הגדול ביותר של דורנו, הוא ממשיקי העידן המודרני של המחשבים האישיים והאיש ששינה לתמיד את הדרך שבה העולם מתנהל. בספר נכיר את כל הכישורים הנדירים והפילוסופיות המבריקות של ביל גייטס, ונקבל השראה מגישתו לעולם המחשבים והעסקים כאחת. בעקבות הקריאה בספר זה תלמדו כיצד ליישם את השיטות שלו בכל תחום בחייכם, ותוכלו לפעול כמו אחד האנשים המשפיעים ביותר בעולם. להשיג בכל חנויות הספרים, מחיר: 88 ₪.
הידעתם? טריוויה לכל המשפחה
"הידעתם? טריוויה לכל המשפחה – ידע כללי" מאת סם סמית וסיימון טדהופ בהוצאת דני ספרים, הוא ספר חידות נהדר, המלא עד גדותיו בשאלות על בעלי חיים, ממציאים, מוזיקה, ספורט, מדינות בעולם, דינוזאורים, החלל ועוד נושאים מרתקים ומגוונים. אתם מוזמנים להשחיז את מוחכם ולבחון את עצמכם ואת כל בני המשפחה. בספר 51 חידונים, כשבכל אחד מהם עד כעשר שאלות. התשובות נמצאות בסוף הספר. להשיג בכל חנויות הספרים, מחיר: 78 ₪.

ראשית מידע: חיות מסוכנות
"חיות מסוכנות" מאת רבקה גילפין בהוצאת "דני ספרים", הוא ספר בסדרת "ראשית מידע", שיצאה לאחרונה במהדורה מחודשת בפורמט גדול. זוהי סדרת ספרים יפהפייה, הנותנת מידע בסיסי וחשוב על נושאים שונים האהובים על הילדים. בספר ילמדו הקוראים מהי החיה הארסית ביותר בעולם, מה אוכל כריש העמלץ הלבן, כיצד ממית התנין את טרפו ועוד..  הטקסט בספר קל לקריאה והוא מותאם במיוחד לילדי גן חובה וכיתה א' שמתחילים את דרכם בעולם הקריאה. להשיג בכל חנויות הספרים, מחיר: 68 ₪.

אמא של ממזר
במרכז הספר "אמא של ממזר" מאת אברהם בנמלך, בהוצאת הספרים "קורנס", נמצאת הטרגדיה של עיכוב הגט והעגונות. זהו רומן מטלטל על מציאות חיים שיכולה להתרחש רק בישראל. חייה האינטימיים של אישה צעירה נשלטים בידי דיינים ונקרעים לגזרים. רומן שכולו מפגשים נפיצים בין עולמות: חילונים, חוזרים בתשובה, כת דתית הזויה ובית הדין הרבני. בהומור ייחודי ובתעוזה משרטט אברהם בנמלך תמונת מצב עדכנית ואמינה, חושפנית ונועזת על מעמד הנשים כפי שטרם נכתב עליה במחוזותינו. להשיג ברשת חנויות הספרים סטימצקי ובחנויות הפרטיות, מחיר: 75 ₪.
כך הפכנו למשפחה
ילדים וילדות רוצים לדעת הכול על העולם סביבם ועל חייהם. אחת השאלות שמעסיקות אותם היא אופן הגעתם לעולם. ספר הילדים "כך הפכנו למשפחה" מאת הילה מידן בהוצאת הספרים "אוריון" נותן מענה לתהייה איך באים ילדים לעולם ומאפשר להורים, שרוצים לספר לילדיהם על סוגים שונים של משפחות, לעשות זאת בעזרת סיפורה של ילדה שנולדה מתרומת זרע. מחברת הספר הילה מידן, אם חד-הורית שבחרה להביא לעולם ילדה מתרומת זרע, כתבה ספר ילדים שמתאר את תהליך יצירת התא המשפחתי שלה ושל בתה. הטקסט שכתוב בחרוזים ומלווה באיורים פונה לילדי וילדות הגן ומציג דיאלוג קסום ומלא אהבה בין אם לבתה בו מספרת האם איך נולדה המשפחה שלהן. 
להשיג בכל חנויות הספרים, מחיר: 49 ₪.

תבלין לשבת – מבחר סיפורים לשבת
הספר "תבלין לשבת – מבחר סיפורים לשבת", היינו החמישי בסדרת "מעשיות יהודיות" בהוצאת דני ספרים. בספר ליקטה ועיבדה תמי הלוי מבחר מתוך סיפורי השבת היפים מהתלמוד ומהמדרשים, המוגשים בלוויית איוריה היפהפיים של שירלי ויסמן. סדרת "מעשיות יהודיות" היא סדרה המביאה ממיטב סיפורי העם היהודי לדורותיו בעיבודים נגישים ובפורמט חדש ויפה. ספרים נוסף בסדרה: "חלום המלך שלמה", שנבחר למצעד הספרים 2015, "עלילות הרשלה", "מעשיות יהודיות – סיפורי חלם", "עושה הפלאים – מבחר סיפורי חכמים".
להשיג בכל חנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה: www.siman-kria.co.il, מחיר: 78 ₪.       
               

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה