יום שבת, 5 במרץ 2016

"לביאת", כי אין אף ספר על לביאות. כתבה: טל ברייר בן מוחה.


יש הרבה סיפורים על אריות..אבל אין אף סיפור על לביאה..
בספר "לביאת" מאת טל ברייר בן מוחה ענת הגננת מחלקת לילדות ולילדים ספרים לפי החיה האהובה עליהם.
רונה הדמות המרכזית בוחרת ב-"אריה בת" ומקבלת את הספר "אריה הספריה".
בספרות העברית קיימים הרבה סיפורי ילדים שהגיבור בהם הוא אריה, אבל אין סיפורים על לביאות. רונה וענת לא מוותרות, נחושות למצוא סיפור על לביאה ובכך יוצרות יחד סיפור על "לביאת" ומציאות אחרת.
הספר 'לביאת' מנגיש לילדות ולילדים את היכולת להרהר ולערער על המציאות ולהנכיח את קיומה של מנהיגות אחרת של דמויות מופת נוספות - ה"לביאות". בעזרת הסיפור ילמדו הילדים למצוא ולבטא את מודל המנהיגות שלהן ושלהם, לשנות את הדרוש שינוי וליצור חברה טובה יותר ומציאות חדשה.
 
הגמד מחמד שלי קיבלה את הספר בדיוק ביום שנפלה לה שן ולאחר שקראה אותו פעם אחת הצהירה בקול "אמא..הספר הזה מושלם" ובאותו נשימה ביקשה לקחת אותו איתה למחרת לבית הספר לשעת הקריאה היומית.
הגמדונת כחובבת המגדר הנשי וכבעלת אוסף מפואר של חיות פרווה שכולן מהמין הנשי סיפור על "אריות בנות" השלים לה בדיוק את הפינה החסרה במדף הספרים.
 
מחברת הספר טל ברייר בן מוחה -  מייסדת מנהיגותה - פיתוח מנהיגות חינוכית מודעת מגדר, יועצת ארגונית ואם לשלוש בנות. במסגרת פעילותה לקידום נושאי חינוך ומגדר בארץ ובחו"ל פועלת טל בהנחיית השתלמויות ובהרצאות לנשות ואנשי חינוך ומלווה ערים בתהליך חינוך מודע מגדר. הספר לביאת הוא ספר הילדות והילדים הראשון שהוציאה. עוד ראה אור פרי עטה הספר  מנהיגותה בחינוך- GENSERGARDEN   לנשות ואנשי חינוך להשגת יעדים בדרך יצירתית מתוך מודעות מגדרית.

את הספר "לביאת" ניתן לרכוש ברשת צומת ספרים וסטימצקי. מחיר: 58 ש"ח.
 
 
 
 
 
 
 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה